yes
Ul. Światowida 49 paw 42 B, 03-144 Warszawa 513 306 306 office@recovery.com.pl

Prace związane z przywróceniem prawidłowej pracy komputera

Dane jednak da się odzyskać! Pierwszym krokiem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniej firmy, która będzie w stanie odtworzyć Twoje pliki. Należy pamiętać, że dysk to urządzenie bardzo delikatne i w przypadku utraty danych, należy oddać je w ręce specjalistów, którzy na co dzień zajmują się odzyskiwaniem danych z dysków twardych. Niestety niektórzy za radą “znajomego informatyka” próbują na własną rękę odzyskać dane, co bardzo często jest opłakane w skutkach. Już nie raz trafiały do nas dyski po “terapii” w zamrażarce, ale o tym kiedy indziej.

Współczesna konstrukcja dysków sprawia, że są to urządzenie niezwykle wrażliwe na każdy, nawet najmniejszy ruch w trakcie ich pracy – niepozorny wstrząs może doprowadzić do uszkodzenia elementów jego budowy, a w efekcie do utraty zapisanych danych.

Dlatego szukaj przede wszystkim miejsc, które mają własne laboratorium, bo wtedy masz pewność, że Twój nośnik nie zostanie przekazany nikomu innemu i nie wpadnie w niepowołane ręce.

Uszkodzenia dysku lub innego nośnika może mieć różne przyczyny – mechaniczne (np. upadek z wysokości czy zalanie) lub logiczne (np. wirus czy przeniesienie danych do kosza). Pamiętaj, żeby przekazać wszystkie istotne szczegóły specjaliście, któremu przekazujesz dysk. Nie ukrywaj prawdziwej przyczyny utraty danych – przecież nie Ty pierwszy utopiłeś laptopa w wannie, albo zalałeś kawą.

Share:

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *